سن سوئیچ اچ پی HPE 8/24 Base (16) Full Fabric Ports Enabled

AM868B

معرفی کوتاه :

سن سوئیچ اچ پی HPE 8/24 Base (16) Full Fabric Ports Enabled SAN Switch با پارت نامبر AM868B به عنوان رابطی میان سرورها و دستگاه های ذخیره سازی اطلاعات عمل می کند.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
  • ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی کالا
  • ارسال به سراسر ایران
  • گارانتی شرکتی تعویض کالا

تماس بگیرید

سن سوئیچ اچ پی HPE 8/24 Base (16) Full Fabric Ports Enabled SAN Switch با پارت نامبر AM868B

شرکت اچ پی ذخیره سازهای خود را با هدف افزایش کارایی سرورها و ایجاد امنیت و قابلیت اطمینان بالا در داده ها تولید و به بازار عرضه کرده است. با توجه به اینکه با گذشت زمان، حجم اطلاعات قابل ذخیره سازی رو به افزایش است، به همان نسبت هزینه های ذخیره سازی نیز رو به رشد خواهد بود.

کسب و کار شرکت ها و سازمان ها به اطلاعات ذخیره شده وابستگی خواهد داشت و در نهایت با پردازش این اطلاعات به سود دهی خواهد رسید. بنابراین یکی از بهترین راه حل ها برای کاهش هزینه و پاسخ دهی به نیازهای مربوط به کسب و کار، به کار گیری سن سوئیچ ها می باشد.

تعریفی از سن سوئیچ:

سن سوئیچ ها دستگاه هایی هستند که سرورها و دستگاه های استوریج را به هم متصل می کنند. این دستگاه ها دارای دو نوع سن سوئیچ FC (Fibre Channel) و سن سوئیچ اترنت (Ethernet) می باشند.

1 – سن سوئیچ های FC از رایج ترین سن سوئیچ ها می باشند و با استفاده از پروتکل Fibre Channel کار می کنند. این سن سوئیچ ها به دو نوع ماژولار و ثابت تقسیم بندی می شوند:

– سن سوئیچ های ماژولار قابل توسعه هستند، تعداد پورت های زیادی دارند و علاوه بر قابلیت توسعه دارای ویژگی های دیگری مانند رمزگذاری، Zoning و … نیز می باشند.

نمونه ای از این سن سوئیچ ها (SAN Switch)، سن سوئیچ اچ پی HPE 8/24 Base (16) Full Fabric Ports Enabled SAN Switch با پارت نامبر AM868B می باشد که از 24 پورت تشکیل شده است. در این نوع سن سوئیچ ها، به صورت استاندارد 16 پورت فعال وجود دارد و 8 پورت دیگر آن توسط لایسنس ها فعال خواهد گردید.

– سن سوئیچ های ثابت یا Fixed دارای پیکربندی ثابتی بوده و قابلیت توسعه ندارند.

2 – سن سوئیچ های اترنت (Ethernet SAN Switch) با سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه ، توان عملیاتی و انعطاف پذیری بالایی را برای سیستم ها فراهم خواهند کرد. پیاده سازی و نگهداری این سوئیچ ها راحت تر از سوئیچ های FC بوده و از قیمت پایین تری نیز برخوردار هستند.

سن سوئیچ ها دارای مزیت هایی به شرح زیر می‌باشند:

سن سوئیچ ها برای شبکه هایی مناسب هستند که کارایی بالایی دارند، این دستگاه ها مدت زمان تاخیر را کاهش می دهند و انتقال داده ها در آن ها بدون فقدان داده (Data Loss) صورت می گیرد.

از دیگر مزایای این دستگاه ها می توان به مدیریت کردن جریان ترافیک بین استوریج و سرور، استفاده از آن ها در زیرساخت های بزرگ SAN و قابلیت سوئیچ کردن اترنت Ethernet و SAN به صورت همزمان اشاره کرد.

سن سوئیچ اچ پی HPE 8/24 Base (16) Full Fabric Ports Enabled SAN Switch با پارت نامبر AM868B به عنوان رابطی میان سرورها و دستگاه های ذخیره سازی اطلاعات عمل می کند. این دستگاه ها قادر هستند تا نیازهای سازمانی SMB و شرکت های بزرگی که از سوئیچ ها در شبکه های ذخیره سازی چند لایه استفاده می کنند را مرتفع کنند.

سن سوئیچ اچ پی HPE 8/24 Base (16) Full Fabric Ports Enabled SAN Switch توانسته است تمام نیازهای سازمان های بزرگ و کوچک را با استفاده از یک هسته سوئیچ، برطرف کند. از این سن سوئیچ ها برای ایجاد مدیریتی بهتر و قوی تر نیز استفاده خواهد شد و هزینه های عملیاتی کاهش خواهد یافت.

بنابراین با استفاده از سن سوئیچ اچ پی HPE 8/24 Base (16) Full Fabric Ports Enabled SAN Switch می توان به مدیریتی ساده از طریق کاهش دادن دامنه ها و وظایف مدیریتی دست یافت.

سن سوئیچ اچ پی HPE 8/24 Base (16) Full Fabric Ports Enabled SAN Switch در محیط های SAN کارایی دارند، بنابراین حیطه ارتباطی این سن سوئیچ ها کاملا مستقل از حیطه ارتباطی LAN ها می باشد. این سن سوئیچ ها با سرعت 8 گیگابیت بر ثانیه داده ها و اطلاعات ذخیره شده را بین سرورها و استوریج ها تبادل می کنند.

سن سوئیچ اچ پی HPE 8/24 Base (16) Full Fabric Ports Enabled SAN Switch از پروتکل Fibre Channel برای برقراری ارتباط بین سرورها و استوریج استفاده می کند. این سن سوئیچ ها مقیاس پذیری سرورهای بزرگ و در حال رشد، و همچنین سرورهای مجازی را بهبود می بخشند. سن سوئیچ مذکور قابلیت قرار گیری در رک را دارد و از معماری ساخت Fibre Channel بهره برده است.

در زیر به شرح مختصری از مشخصات فنی سن سوئیچ اچ پی HPE 8/24 Base (16) Full Fabric Ports Enabled SAN Switch می پردازیم:

برند: اچ پی ای

پارت نامبر: AM868B

نام محصول: HPE 8/24 Base (16) Full Fabric Ports Enabled SAN Switch

تعداد پورت: 24 پورت

تعداد پورت فعال (Active): 16 پورت

نوع پورت: SFP

سرعت انتقال: 8 گیگابیت بر ثانیه

معماری ساخت: Fibre Channel Switch

قابلیت نصب در رک: بله

سن سوئیچ اچ پی HPE 8/24 Base (16) Full Fabric Ports Enabled SAN Switch (با توجه به شکل) دارای اجزاء و پورت هایی به شرح زیر می باشد:

1 – Error LED

2 – Power LED

3 – پورت کنسول

4 – پورت شبکه

5 – پورت USB

6 – 24 عدد پورت SFP

7 – پورت پاور

سن سوئیچ اچ پی HPE 8/24 Base (16) Full Fabric Ports Enabled SAN Switch از طریق پورت کنسول به استوریج ها متصل خواهد شد. این سن سوئیچ ها برای برقراری ارتباط از پروتکل FC استفاده می‌کنند.

به صورت کلی سن سوئیچ ها از پروتکل هایی با انواع مختلف استفاده خواهند کرد، در اینجا به نمونه ای از این پروتکل ها اشاره خواهیم کرد:

– پروتکل FCP: پروتکل کانال فیبر یا Fibre Channel Protocol

– پروتکل iSCSI: پروتکل رابط سیستم های کوچک رایانه ای اینترنتی یا Internet Small Computer Systems Interface

– پروتکل FCoE: پروتکل کانال فیبر از طریق اترنت یا Fibre Channel Over Ethernet

– پروتکل FC-NVMe: پروتکل حافظه غیر فرار از طریق کانال فیبر  Non-Votaile Memory Express Over Fibre Channel

– پروتکل N-Port

– پروتکل E-Port

– پروتکل G-Port

” سن سوئیچ اچ پی HPE 8/24 Base (16) Full Fabric Ports Enabled SAN Switch را با دریافت مشاوره از کارشناسان فروش ما در شرکت پردازش رایان پژواک تهیه نمایید. “

  • برچسب ها :
محصولات مرتبط
ماژول سرور اچ پی HP BladeSystem c-Class 10Gb SFP+ SR با پارت نامبر 455883-B21

ماژول سرور اچ پی HP BladeSystem c-Class 10Gb SFP+ SR

PN: 455883-B21
1,270,000 تومان
1,200,000 تومان
ماژول سرور اچ پی HPE 8G 850nm 150m DOM LC MMF CSFP+ FC با پارت نامبر AJ716A

ماژول سرور اچ پی HPE 8G DOM LC MMF SFP+ FC Bulk

PN: AJ716A
890,000 تومان
800,000 تومان
کارت HBA سرور اچ پی HPE StoreFabric SN1100Q 16Gb 2-Port FC Host Bus Adapter با پارت نامبر P9D94A

کارت HBA سرور اچ پی HPE StoreFabric SN1100Q 16Gb 2-Port FC

PN: P9D94A
16,600,000 تومان
16,500,000 تومان
کارت رایزر سرور اچ پی HPE DL G10 x16/x16 GPU Riser Kit با پارت نامبر 826704-B21

کارت رایزر سرور اچ پی HPE DL G10 x16/x16 GPU Riser Kit Retail Pack

PN: 826704-B21
6,130,000 تومان
6,000,000 تومان
کارت شبکه سرور اچ پی HPE Ethernet 10/25Gb 2-port 640FLR-SFP28 Adapter با پارت نامبر 817749-B21

کارت شبکه سرور اچ پی HPE Ethernet 10/25Gb 2-port 640FLR-SFP28 Adapter

PN: 817749-B21
10,200,000 تومان
9,800,000 تومان