هارد سرور اچ پی

هارد سرور اچ پی

هارد یا همان HDD که مخفف Hard Disk Drive میباشد یک دیسک سخت است که از چند صفحه مغناطیسی تشکیل شده و اطلاعات بر روی آن به صورت دیجیتالی قرار میگیرد.

این هاردها در لپ تاپ ها، کامپیوترها، دستگاه های دوربین مدار بسته و هر دستگاهی که قابلیت ذخیره سازی اطلاعات را داشته باشد نصب و مورد استفاده قرار می گیرد.

هاردهای اچ پی انواع مختلفی دارند که بسته به نیاز کاربر، هارد مناسب انتخاب می شود.

هارد اچ پی از سه نوع پارتیشن تشکیل شده اند:

1.پارتیشن Primary: این پارتیشن، پارتیشن اصلی و اولیه در هارد است که جهت نصب نرم افزارها از آن استفاده می شود و میبایست حداقل یک پارتیشن از این نوع در سیستم وجود داشته باشد و اسم آن هم C باشد. این فایل جهت ذخیره اطلاعاتی است که اگر نباشد ویندوز اجرا نمی شود.

2.پارتیشن Extended: این پارتیشن دومین پارتیشن موجود در هارد بوده که خود نیز، یک پارتیشن Primary محسوب می گردد.و به عنوان یک ظرف برای پارتیشن های Logical به کار می رود.

3.پارتیشن Logical: برای اضافه کردن پارتیشن های Logical، ابتدا میبایست پارتیشن های اولیه Primary و Extended در هارد موجود باشد تا بتوانیم این پارتیشن را ایجاد و اضافه کنیم.

هارد سرور اچ پی ، حافظه ای است که تمامی اطلاعات و داده های درون شبکه در آن نگهداری می شود. هاردهای سروری اچ پی از سرعت بالاتری نسبت به هاردهای معمولی برخوردار است.

هرچه سرعت چرخش بیشتر باشد داده های بیشتری خوانده و نوشته می شود.

هر سرور برای ذخیره سازی اطلاعات و داده های درون شبکه به تعدادی هارد نیاز دارد که این هاردها برای پاسخگویی به نیاز فعالیت های شبکه، نیاز به سرعت و حجم بالایی دارند.

هاردها یا درایو سخت، برای خواندن و نوشتن اطلاعات میبایست 2 مسیر را طی کنند.

ویژگی های هارد سرور  :

 1.خواندن اطلاعات از مکان اصلی و نوشتن در محل ذخیره

2.استفاده از بازوی مکانیکی جهت خواندن و نوشتن اطلاعات

عامل خرابی هاردها را میتوان به دو دسته نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم بندی کرد:

1.عوامل نرم افزاری: عامل خرابی نرم افزارها، شامل ویروسها و کدهای مخرب برنامه ها بوده که این خرابی ها میتواند باعث بروز آسیب های نرم افزاری از قبیل پاک شدن hpاطلاعات و گم شدن پارتیشن ها شود.

حتی دستکاری شدن قفل بعضی از نرم افزارها میتواند آسیبی جدی به هارد وارد کند. تنها راه برای جلوگیری از بروز عامل های خرابی این چنینی، هوشیاری کاربر در استفاده از نرم افزارهای ضد ویروس و به کارگیری برنامه ها با دستورالعمل سازنده و پرهیز از اجرای برنامه های مشکوک است.

2.عوامل خرابی سخت افزاری: عامل های خرابی سخت افزاری، شامل نوسانات برق، حرارت بالا، تکان های شدید، لرزش های طولانی مدت و همچنین فرسودگی کابل اطلاعات میباشد.

شایع ترین خرابی سخت افزاری، سوختن برد کنترلر است که با تعویض برد، مشکل آن حل می شود. اگر هارد دیسک با مشکل Crash مواجه گردد تنها راه حل آن تعویض کل هارد میباشد.

به این نوشته امتیاز دهید :
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
5 ارز دیجیتال برتر برای استخراج
آیا امنیت اندروید در مقابل ios کمتر است؟
ماینینگ یا استخراج ارزدیجیتال چیا و سودآوری آن
تماس تصویری 3 بعدی با گوگل استارلاین + ویدیو
هوش مصنوعی چه خطراتی در پی خواهد داشت ؟
تخفیف روزانه
فروش ویژه سرور اچ پی DL380 G9

رایان پژواک در شبکه های اجتماعی

اس اس دی سامسونگ | SAMSUNG SSD
هارد اینتر پرایز سیگیت | SEAGATE ENTERPRISE
تجهیزات سرور اچ چی | HP OPTION PARTS
فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *