سرور HP Proliant DL560 Gen8

فروش ویژه کارت اکسپندر HPE DL380 Gen10 12Gb

رایان پژواک در شبکه های اجتماعی

سرور HP Proliant DL560 Gen8
عنوان‌هایی که در این مقاله خواهید خواند:

سرور اچ پی پرولیانت DL560 نسل هشت، اولین سرور چهار هستهای شرکت اچپی است. در این بررسیِ اختصاصی، مشاهده میکنیم که آیا پردازندهی جدیدِ Xeon E5-4600 یک منبع قدرت ۴P کامل برای مراکز داده میباشد یا خیر.

در میان تمام شرکتهای ارائه دهندهی سرور، شرکت اچپی دیرتر از تمام شرکتها و بیش از هفت ماه پیش، به ارائه ی سیستم Xeon E5-4600 پرداخت که دارای سرور رکمونت دل PowerEdge R820 میباشد. این امر تعجب آور است زیرا در E5-4600، مراکز دادهی مقرون به صرفهتر با پردازندهی گران قیمت Xeon E7 اینتل جایگزین شدهاند که این امر برای اجرای برنامههای مهم تجاری اهمیت دارد.

همچنین سرور پرولیانت DL560 نسل هشتم، ممکن است یک سرور رک ۲U باشد؛ اما بهطور کامل با R820 متفاوت است. گزینههای ذخیرهسازی آن محدودتر هستند زیرا DL560 فقط دارای پنج فضا برای دیسکهای سخت SFF در قسمت جلوی خود میباشد.

در اینجا تفکر شرکت اچپی اینگونه است که بیشتر مشتریانش در حال بارگیری دادهها از فضای ذخیره‌سازی به یک مکان جداگانه هستند، پس فقط برای تامین قابلیتهای بوت محلی به سرور نیاز دارند. اما اگر اینگونه نیست و شما به فضای محلی زیادی احتیاج دارید، R820 بهترین انتخاب برای شماست زیرا در قسمت جلوی آن شانزده فضا برای درایوهای SFF قرار گرفته است.

DL560 نسل هشتم، نسبت به سرور دل R820، از طراحی داخلی بسیار سادهتری برخوردار است و فضای بیشتری را برای توسعه ارائه میدهد.

سرور HP Proliant DL560 Gen8

با برداشتن درب مشاهده میشود که اچپی با نصب چهار درگاه پردازنده روی یک مادربورد، طراحی داخلی بسیار سادهتری را انتخاب کرده است. دل نیز برای آنکه بتواند تمام فضاهای ذخیرهسازی اضافه را در R820 بگنجاند، از یک بورد سیستمیِ ۲P و یک کارت ۲P mezzanine استفاده کرده است که در قسمت بالا قرار دارند و از طریق یک اهرم بزرگ قابل برداشتن هستند.

اچپی استدلال میکند که طراحی که انجام داده است، در مقایسه با رابطهای پین کارت mezzanine شرکت دل، با احتمال کمتری مشکلساز خواهد بود؛ که این خود میتواند یک نقطه ضعف باشد. آزمایشگاه R820 کارت mezzanine خود را چندین بار تولید کرده است (عمدتا برای نمایش آن) و هنوز هم خوب کار میکند.

قیمت سیستم مورد بررسی، یک چهارم ماژولهای E5-4640، ۲٫۴ گیگا هرتزی میباشد. این ماژولها تقریباً در صدر این خانوادهی هشت پردازندهای قرار دارند و دارای هشت هسته به همراه یک حافظه نهان L3 بیست مگابایتی هستند و از یک ۸GT/sec QPI به علاوهی فناوری فراریسمانی اینتل[۳] و فناوری توربو بوست اینتل[۴]، پشتیبانی میکنند.

خانواده E5-4600 برای پلتفرمهای دوگانه و پلتفرمهای دارای چهار سوکت، طراحی شده است؛ بنابراین شما میتوانید هزینههای خود را کاهش داده و با یک سیستم ۲P شروع به کار کنید. E5-4600 Xeons در هر سوکت دارای دو پیوند QPI است و هنگامی که شما پردازندههای اضافه را میافزایید، آنها در یک معماری حلقهای به سوکتهای مجاور متصل میشوند.

 

به این نوشته امتیاز دهید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *