سرور اچ پی جی 8

سرور اچ پی جی 8
عنواوینی که در این مقاله خواهید خواند:

شرکت HP سرورهای خود را در 10 نسل به بازار عرضه کرده است که هر کدام از این نسلها با نسل قبل از خود تفاوت هایی دارد و در واقع تکمیل کننده و ارتقا دهنده نسل قبل از خود میباشند. بیشترین و اساسی ترین تفاوت این نسل ها در پردازنده آنها میباشد. تمامی پردازنده ها در 3 نوع ، پردازنده پایه (Base)، پردازنده سطح اولیه (Entry) و پردازنده پرقدرت  (Performance)باهم مشابه بوده و تفاوت آنها در میزان Cache ، تعداد هسته Core و سرعت حافظه میباشد. این نسل در مصرف انرژی برق با کاهش حدودا” 30 درصدی روبه رو بوده و ظرفیت حافظه هم در این نسل افزایشی دوبرابر داشته است.

در سرور اچ پی 8 به صورت پیش فرض ، 2 عدد رایزر کارت (Riser Card) نصب میباشد که هرکدام از آنها قابلیت نصب 2 عدد کارت PCI  را دارا بوده و استفاده از رایزر کارت دوم ، منوط به استفاده از 2 پردازنده می باشد.

در خصوص  HDD Bay ها نیز ، مانند نسل قبل ، 2 عدد Bay در جلوی سرور وجود دارد که یکی از آن جهت استفاده 8 هارد و دیگری جهت استفاده DVD+RW نصب شده اند و در صورت نیاز میتوانBay  مربوط به DVD+RW را با HDD Bay هارد جایگزین کرد ، یعنی به جای 8 هارد ، 16 هارد را در سرور پیاده سازی کرد که لازمه آن ، این است که یک کنترلر قویتر به سرور اضافه گردد تا بتواند 8 هارد جایگزین شده را سرویس دهی کند.

یک مزیت عالی در سرورهای نسل 8 ، محل اتصال کارت شبکه میباشد. در این نسل کارت شبکه بر روی سرور نصب شده و جهت تعویض و یا تعمیر آن نیازی به جداسازی قطعات دیگر سرور نیست و میتوان یک کارت شبکه دیگر را جایگزین آن کرده و از متوقف شدن سرور جلوگیری کرد.

نسل 8 از سرور اچ پی جی 8 ، دارای 2 عدد پاور ماژول 460، 750 و 1200 واتی بوده که از نظر فیزیکی ، نصف اندازه پاورهای نسل 7 میباشند و به دلیل طراحی ظریفشان فضای کمتری را اشغال می کنند.

جهت مشاوره و خرید سرور اچ پی با کادر فروش شرکت پردازش رایان پژواک با شماره 41308000-021 تماس حاصل نمایید.

به این نوشته امتیاز دهید :
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *