میانگین امتیاز 2 نفر به این نوشته 4.5 از 5 است.

در حدود دو هفته قبل بود که خانواده آیفون‌های 14 به صورت رسمی معرفی شدند. اما بعد از گذشت مدتی در زمان استفاده کاربران باگ لرزش دوربین آیفون 14 و آیفون 14 پرو مکس خبر ساز شده است. در ادامه این چالش جدی را برای اپل بررسی خواهیم کرد.

برخی از کاربران اعلام کرده‌اند که در زمان استفاده از دوربین IPhone 14 Pro max با باگ لرزش عجیب دوربین مواجه می‌شوند که تصاویر بهم ریخته‌ای را ثبت می‌کند و نویزها و صداهای اضافی تولید می‌کند.

این احتمال وجود دارد که به دلیل فناوری جدید برای دوربین آیفون 14، برنامه‌های شخص ثالث به مشکل برخورده باشند و هماهنگی‌های لازم را با آن نداشته باشند.

مشکل لرزش دوربین آیفون 14 پرو

برای همین مورد، تعدادی از کاربران بیان کرده‌اند که امکان ثبت تصاویر در برنامه‌هایی نظیر اسنپ چت، تیک تاک و اینستاگرام تنها با وجود مشکلاتی همچون لرزش شدید و نویزها و صداهای اضافی وجود دارد.

کاربران در شبکه‌های اجتماعی این مشکل را به اشتراک گذاشته اند. طبق گفته‌های افراد مختلف مشکل لرزش دوربین در برنامه اصلی دوربین IPhone 14 Pro رخ نمی‌دهد، بلکه در اپلیکیشن‌های جانبی که البته پر کاربرد نیز هستند اتفاق می‌افتد.

ویدیو باگ لرزش دوربین IPhone 14 Pro

ویدیوهای مختلفی از این مشکل منتشر شده است که در ادامه یک مورد را که شامل باگ لرزش دوربین آیفون ۱۴ پرو مکس است و صدای اضافی در ماژول اصلی دوربین شنیده می‌شود را مشاهده نمایید:

می‌توان حدس زد باگ لرزش دوربین اپل آیفون 14 پرو به دلیل اینکه تنها برای اپلیکیشن‌های جانبی رخ می‌دهد مربوط به بخش نرم افزاری تلفن همراه باشد. به طور تخصصی‌تر می‌توان گفت ممکن است این مشکل به لرزش‌گیر اپتیکال تصویر (Optical Image Stabilization) مربوط باشد، صداهای اضافی ماژول اصلی دوربین هم به همین دلیل است.

به هر حال باید منتظر ماند تا شرکت Apple به صورت رسمی به این موضوع واکنش نشان دهد و راه‌های رفع مشکل لرزش دوربین آیفون 14 پرو را منتشر نماید.

در صورتی که مشکل مربوط به بخش نرم‌افزاری باشد به احتمال زیاد از طریق یک آپدیت رسمی مشکل برطرف شود. اما در صورت وجود اشکال فنی در این محصول باید دید سیاست این کمپانی مشهور به چه صورت خواهد بود.