میانگین امتیاز 1 نفر به این نوشته 5 از 5 است.

طرح مفهومی آیفون 16 پرو برای سال 2024 شامل تغییراتی در طرح دوربین، دکمه اکشن مانند ساعت هوشمند اپل، لنز پریسکوپ و امکانات دیگر است.

اپل در اواخر سال 2023 قرار است مدل‌های آیفون 15 و آیفون 15 پرو را با تغییرات مثبتی معرفی کند. اگفته می‌شود که اپل طرح‌های جدیدی را ارائه می‌دهد که شامل دکمه اکشن جدیدی است که جایگزین دکمه بی صدا کننده خواهد شد.

اخیرا یک طرح جدید برای آیفون 16 پرو نیز پدیدار شده است که دارای چینش کاملا تغییر یافته در دوربین‌ها و دکمه اکشن است. در ادامه به بررسی کانسپت IPhone 16 Pro برای سال 2024 میپردازیم.

کانسپت IPhone 16 Pro شامل تغییراتی در طرح دوربین، دکمه اکشن و موارد دیگر است

مدتی قبل شایعه شده بود که اپل گوشی‌های آیفون 15 پرو را با دکمه‌های solid-state راه اندازی خواهد کرد. بعدا گفته شد که شرکت اپل این قابلیت را برای مدل‌های آیفون 16 پرو به کار میگیرد.

کانسپت آیفون 16 پرو

اکنون انتظار می‌رود که این کمپانی، از دکمه‌های فیزیکی شبیه به مدل آیفون 14 استفاده کند. با این حال، در کانسپت آیفون 16 پرو، دکمه‌های صدا به صورت جداگانه نشان داده شده است. علاوه بر این، این طرح مفهومی شامل دکمه Action نیز است که طبق شایعات در مدل‌های iPhone 15 Pro عرضه خواهد شد.

بیشتر بخوانید: IPhone 15 و دیگر محصولات اپل در سال 2023

این دکمه در iPhone 15 Pro به دکمه اکشن در Apple Watch شباهت زیادی دارد. این دکمه می‌تواند برای انجام عملیات خاصی مانند فعال کردن Siri، راه اندازی برنامه خاصی یا اضافه کردن دستور Shortcut نقش داشته باشد. دکمه اکشن بالای دکمه های صدا قرار دارد و بیشتر شبیه به دکمه بی صدا است.

نحوه چینش دوربین‌ها، مهم ترین تغییر در کانسپت آیفون 16 پرو است. در این طرح مفهومی، دو جفت دوربین به صورت عمودی در یک محفظه دایره‌ای قرار گرفته‌اند. سخت افزار دوربین شامل دوربین اصلی، لنز wide-angle و لنز پریسکوپ است که طبق شایعات برای مدل‌های آیفون ۱۵ پرو نیز منتشر می‌شود. به علاوه، اسکنر LiDAR و فلاش نیز قرار داده شده‌اند.

تصاویر کانسپت آیفون 16 پرو

در ادامه تصاویر منتشر شده برای این طرح مفهومی را مشاهده می‌کنید. تصاویر کانسپت IPhone 16 Pro برای سال 2024 توسط یک کاربر توییتر ایجاد شده است.

IPhone 16 Pro

طرح مفهومی آیفون 16 پرو

طرح مفهومی IPhone 16 Pro

کانسپت IPhone 16 Pro